ˈنيكلاس مادوروˈ رييس جمهوري ونزوئلا به دنبال اظهارات مداخله جويانه كاخ سفيد درباره كشورش، باراك اوباما همتاي آمريكايي خود را براي انجام يك مناظره به چالش طلبيد.

خبرگزاري فرانسه روز شنبه از كاركاس گزارش داد: مادورو طي اظهاراتي اوباما را به مناظره فراخواند، مناظره اي بين مهين پرستان و انقلابيون ونزوئلا با دولتمردان آمريكا.

رييس جمهوري ونزوئلا كه اين سخنان را روز گذشته (جمعه) در جمع خبرنگاران خارجي ايراد كرد، از اوباما خواست تا اين چالش را بپذيرد و افزود: آنگاه مناظره در سطح بالا را آغاز كرده و حقيقت را بر روي ميز خواهيم گذارد.

بنابراين گزارش، رييس جمهوري ونزوئلا دولت آمريكا را متهم مي كند كه با پرداخت وجه به رهبران مخالف توسط واشنگتن، طرح سرنگوني دولت وي را دارند.

باراك اوباما چهارشنبه گذشته كه براي شركت در اجلاس سران آمريكاي شمالي به مكزيك سفر كرده بود در اظهاراتي ناآرامي ها در ونزوئلا را به شدت محكوم كرده و گفته بود ˈبه جاي تلاش براي دوري جستن از معترضان و مخالفان با وارد ساختن اتهامات نادرست عليه ديپلمات هاي آمريكايي، دولت ونزوئلا بايد متوجه شكايات مشروع مردم خود باشدˈ.

دولت ونزوئلا در اين باره با صدور بيانيه اي تصريح كرد كه بيان اين اظهارات در مكزيك، يك توهين به سرزمين، رهبران و ملت شجاع و انقلابي مكزيك است.

در اين بيانيه تاكيد شده كه اوباما همچنان به لطمه زدن به يك كشور آزاد و خودمختار آمريكاي لاتين و كارائيب كه سياست هاي آن در نتيجه اراده مردمي است، ادامه مي دهد.
منبع: خبرگزاري ايرنا