نقل است در قدیم الایام، شمشیر هندی به با دوام ترینِ  شمشیر ها شهرت داشت و گویند روزی شیخی تصمیم گرفت به راسته شمشیر فروش ها در بازار رود و شمشیری هندی برای خود خریداری کند.

 

از صاحب مغازه ای که قصد خرید شمشیر از آن را داشت، خواست تا شمشیری هندی به او بدهد. وی پس از گرفتن شمشیر از صاحب مغازه، بلافاصله آن را بر کُنده درختی که از زمین بر آمده بود کوبید تا دوام و استحکام آن را بسنجد ولی از قضا شمشیر شکست و به دو نیم شد.

شیخ با خشم رو به صاحب مغازه کرد و گفت : مگر شمشیر هندی نبود ، پس چرا شکست؟

پاسخی که از صاحب مغازه شنید این بود:من چه کنم، کنده ازشمشیر هندی تر بود.

حالا این قصه شده حکایت ما، آنجا که عده ای هنوز که هنوز است درگیر تفهیم پیام انتخابات 24 خرداد 92 به ملت اند در حالی که از پیام بزرگی که انقلاب اسلامی ایران، نه تنها برای ملت خود بلکه برای تمامی ملت های مستضعف جهان داشته و دارد سخت غافل مانده اند.

و دقیقا همین جاست که ملت های مستضعفی که بسیار واضح تر و دقیق تر از برخی در داخل، پیام انقلاب 22 بهمن 57 ایران را درک و فهم کرده اند اینگونه علاقه و پایبندی خود را به ارزشهای الهی و انسانی که انقلاب اسلامی ایران پیام آور آن است نشان می دهند:

"...انقلاب اسلامی ایران الگویی بوده برای ملت هایی که تحت سلطه ابرقدرت های امپریالیستی قرار گرفته اند و خواستِ این ابرقدرت ها تصاحب منابع طبیعی ملت هایی است که از حق تعیین سرنوشت خود دفاع می کنند و خواهان روابط بین الملل چند قطبی، متعادلتر و عادلانه تر می باشنددولت جمهوری بولیواری ونزوئلا ضمن تایید بر رهنمودهای امام خمینی(ره) که فرمودند: «مستضعفین باید بر مستکبرین پیروز شوند»، بر اراده خود برای همکاری دوجانبه در بخش های مختلف تاکید نموده و به آقای حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران پیروز بزرگ ملت ایران را تبریک می گویدزنده باد ملت غیور ایران، زنده باد انقلاب اسلامی..."(رئیس جمهور ونزوئلا، نیکولاس مادورو،  فوریه 2014)

 

حال همه هم و غم نگرانی ما از این است که چرا ملت غیر مسلمان و غیر ایرانیِ ونزوئلا، هندی تر از برخی ها در داخل شده است و اینکه چرا برخی در داخل،‌ روحیه انقلابی خود را از دست داده اند؟

چرا ماکه اولین مدعی ریشه کن کردن ظلم در جامعه جهانی در قرن اخیر بوده ایم و همواره در بین ملت های مستضعف جهان با همین خصیصه مشهور بوده ایم، پیشتازی خود را در برقراری عدالتی جهانی به بوته فراموشی سپرده ایم؟نکند که دیگران از ما در داشتن چنین روحیه ای پیشی گیرند؟

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۲/۱۱/۲۶
سپهر راهی
اسلام ناب