آن مرد که به اهانت هایتان لبخند می زد، دیگر رفته است!

دولت بهار: رسانه های اصولگرا طی 2 سال گذشته از توهین به محمود احمدی نژاد به عنوان عملیات بصیرت افزایی و انجام تکلیف انقلابی یاد می کردند. این در حالی است که دوره 4 ساله دولت نهم این رسانه های اصلاح طلب بودند که گوی توهین و اهانت به منتخب ملت ایران را از سایرین ربوده بودند به گونه ای که بر اساس نتایج یک پژوهش که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال 88 منتشر شد، روزنامه ها و سایت های اصلاح طلب بیش از 32 هزار بار محمود احمدی نژاد را مورد اهانت و اتهام قرار داده بودند.

 


دولت بهار- م.ح/ هیات نظارت بر مطبوعات که زیر نظر وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می کند روز سه شنبه برخورد شدیدی با رسانه های اصولگرا از خود به نمایش گذاشت. این هیات در آخرین جلسه خود به روزنامه «وطن امروز» و هفته نامه «9 دی» تذکر داد و پرونده آنها را به مراجع قضایی ارسال کرد.

علاوه بر این، هفته‌نامه «یالثارات» از دیگر رسانه های اصولگرا نیز توقیف و پرونده اش برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شد.

همچنین سایت صراط نیوز که به انتشار مطالب زرد علیه دولت سابق شهرت دارد، از دریافت 2 تذکر کتبی و یک تذکر شفاهی خبر داد.

این سایت اصولگرا نوشت: «فشار بر رسانه های منتقد دولت در حالی است که امروز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل "تساهل و تسامحی که در برابر توهین به مقدسات از یک طرف و ترویج اباحه‌گری در پرداختن به موضوعات محل اختلاف و غیر ضروری از سوی دیگر در پیش گرفته" سومین کارت زرد کابینه را از نمایندگان مردم دریافت کرده است. معلوم نیست دولت به چه دلیل کوچکترین تحرکی در رسانه‌های منتقد را تحمل نمی‌کند و از طرفی با رسانه‌های همسو با خود حتی به قیمت دریافت کارت زرد مجلس، برخوردی نداشته است.»

روز سه شنبه علی جنتی به دلیل عدم برخورد با توهین روزنامه قانون به احکام شرع و همچنین ابراز تاسف از توقیف روزنامه بهار که به ساحت مقدس اهل بیت (س) توهین کرده بود، از نمایندگان کارت زرد گرفت. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اما تا کنون از توقیف هفته نامه یالثارات ابراز تاسف نکرده است. روزنامه قانون به مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری نزدیک است و روزنامه بهار نیز از محمد رضا عارف حمایت می کرد.

سایر رسانه های اصولگرا نیز از این اقدام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان انتقام گیری از کارت زرد نمایندگان مجلس به علی جنتی نام برده اند. در همین راستا سایت رجانیوز که دوره ای طولانی از توهین و اتهام زنی به رئیس جمهور سابق را پشت سر گذاشته، انگشت اتهام را به سوی حسین انتظامی، معاونت مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نشانه رفت و نوشت: «هرچند اعلام این احکام ساعتی پس از دریافت کارت زرد مجلس توسط وزیر ارشاد آنهم بدلیل بی تفاوتی در قبال ترویج اباحی گری حاوی پیامهای قابل تاملی است، اما این اقدام به عنوان یک نقطه سیاه در کارنامه حسین انتطامی، که با ادعای نمایندگی جامعه مطبوعاتی کشور سکان معاونت مطبوعاتی را به دست گرفت ثبت خواهد شد تا روشن شود که معاون جدید، همچون مشی رسانه ایش، در رویکرد مدیریتی خود نیز برخورد با جریانات و رسانه های انقلابی و منتقد را در دستور و اولویت کاری خود دارد.»

این سایت خبری تلویحا رئیس جمهور را به پایبند نبودن به شعار آزادی بیان متهم کرده است.

پایان ماه عسل رسانه های اصولگرا
واکنش رسانه های اصولگرا به برخورد شدید دولت با رسانه های منتقد در شرایطی صورت می گیرد، که این رسانه ها طی دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد کمترین محدودیتی برای توهین به رئیس جمهور منتخب ملت احساس نمی کردند. طی 8 سال گذشته و به خصوص 2 سال پایانی دولت دهم که حجم حملات به طرز بی سابقه ای شدت گرفت، هیچ سایت و روزنامه ای به دلیل توهین به محمود احمدی نژاد با فیترینگ و توقیف مواجه نشد.

ضدیت با ولایت فقیه، براندازی نظام، انحراف از انقلاب اسلامی، جاسوسی، پیوند با فتنه گران، ایجاد بزرگترین خطر برای اسلام از ابتدا تا کنون، ارتباط با فراماسونری، کمک گرفتن از شیطان، ارتباط با اجنه، گرایش به انجمن حجتیه، بهائیت و گروهک منافقین، دزدی 3 هزار میلیاردی، ارائه دین جدید، ترویج اومانیسم، اعتقاد به پلورالیسم، بسط لیبرالیسم فرهنگی، تقویت ناسیونالیسم و ملی گرایی، بی اعتقادی به حجاب، بی اعتقادی به اسلام فقاهتی، ضدیت با روحانیت و مرجعیت، تلاش برای نوشاندن جام زهر به مقامات عای رتبه، سازش پشت پرده با آمریکا، پیروی از بنی صدر، به هم ریختن عمدی بازار سکه و ارز و ... تنها گوشه ای از اهانت هایی است که رجانیوز، صراط نیوز، هفته نامه یالثارات، هفته نامه 9 دی و سایر رسانه های اصولگرا به دفعات به محمود احمدی نژاد نسبت دادند.

همچنین در ماه های آخر ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد، وی از جانب شیخ ناصر نقویان (که بعد ها به عنوان مشاور سید رضا صالحی امیری در وزارت ورزش منصوب شد) با چهارپایان مقایسه شد و سید حمید روحانی نیز محمود احمدی نژاد را بت پرست نامید، با این وجود هیچ برخوردی با این اشخاص و رسانه های بازتاب دهنده مواضعشان صورت نگرفت. درشتی خبرنگار خبرگزاری فارس در کنفرانس خبری معروف دکتر احمدی نژاد و قرائت بیانیه سیاسی توسط خبرنگار خبرگزاری مهر در نشست تلویزیونی رئیس جمهور سابق نیز نمونه هایی دیگر است.

رسانه های اصولگرا طی 2 سال گذشته از توهین به محمود احمدی نژاد به عنوان عملیات بصیرت افزایی و انجام تکلیف انقلابی یاد می کردند. این در حالی است که دوره 4 ساله دولت نهم این رسانه های اصلاح طلب بودند که گوی توهین و اهانت به منتخب ملت ایران را از سایرین ربوده بودند به گونه ای که بر اساس نتایج یک پژوهش که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال 88 منتشر شد، روزنامه ها و سایت های اصلاح طلب بیش از 32 هزار بار محمود احمدی نژاد را مورد اهانت و اتهام قرار داده بودند. یوسف صانعی، مرجع تقلید اصلاح طلبان نیز یک بار محمود احمدی نژاد را «حرام زاده» نامید. وی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم از حسن روحانی حمایت کرد و اخیرا نیز از سیاست خارجی او تقدیر به عمل آورد.

حسن روحانی چندی پیش در واکنش به انتشار شنیده های یک سایت خبری واکنش شدیدی از خود نشان داده بود که حیرت محافل سیاسی را برانگیخت. رئیس دولت دهم در جلسه هیات دولت با اشاره به آنچه دروغ‌پردازی زنجیره‌ای برخی از رسانه‌ها و سایت‌های خبری نسبت به دولت نامیده بود، گفت: «مایه تأسف است که برخی هنوز پیام مردم در حماسه انتخابات ۲۴ خرداد را مبنی براینکه مطالبه جدی آنها از همه مسئولان و نهادهای سیاسی و اجتماعی و به ویژه بخش‌های تبلیغی و اطلاع‌رسانی، اخلاق و راستگویی است را نشنیده‌اند. دروغ‌پردازان بدانند، اینگونه اقدامات غیراخلاقی، تنها به تنفر و انزجار بیشتر مردم از آنان می‌انجامد و عزم مردم را در حمایت از دولت منتخب خویش، مستحکم‌تر خواهد کرد.» رئیس جمهور در حالی این واکنش شدید را در برابر رسانه اصولگرا به نمایش گذاشت که نه تنها هرگز حتی کسری از آن را در برخورد با آمریکا و انگلیس از خود نشان نداده که همواره بر همزیستی مسالمت آمیز با نظم فعلی حاکم بر جهان نیز تاکید ورزیده است.

نکته حائز اهمیت اینکه برخورد صورت گرفته با روزنامه وطن امروز نه به دلیل اهانت به رئیس جمهور که به خاطر پیگیری منافع ملت ایران در ماجرای دادگاه فساد کرسنت است؛ دادگاهی که اگر در آن به ضرر ایران حکمی صادر شود، جمهوری اسلامی موظف به پرداخت غرامتی 8 تا 32 میلیارد دلاری است و این در حالی است که دولت تدبیر و امید فقط برای دریافت 8 میلیارد دلار از اموال بلوکه شده کشورمان در بازه ای 6 ماهه، بخش مهمی از فعالیت های هسته ای را به تعلیق در آورده است.

روشن است که با اقدام اخیر معاونت مطبوعاتی دولت یازدهم و بی تابی رئیس جمهور در برابر انتقادات، ماه عسل 8 ساله رسانه های هتاک به پایان رسیده است. به عبارت دیگر تحمل زشت ترین اهانت ها از جانب رئیس جمهور و برخورداری منتخب ملت از سعه صدر نه یک روال عادی که تنها یک استثناء برآمده از شخصیت محمود احمدی نژاد بود و رسانه های اصولگرا زین پس باید برای فرار از مشت آهنین دولت در رویکرد های خود تجدید نظر کنند.

موج فیلترینگ شبکه های اجتماعی
گفتنی است از زمان آغاز بکار دولت یازدهم، شبکه های اجتماعی پرطرفداری چون وایبر و اینستگرام مسدود شده اند و فیلتریگ وایبر و واتسپ نیز به تاخیر افتاده است. این در حالی است که دولت با داشتن 6 نماینده در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه از اکثریت برخوردار است. ترکیب این کارگروه به شرح زیر است:
1) دادستان کل کشور (رئیس کارگروه)
2) وزیر یا نماینده ی وزیر اطلاعات
3) وزیر یا نماینده ی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
4) وزیر یا نماینده ی وزیر دادگستری
5) وزیر یا نماینده ی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
6) وزیر یا نماینده ی وزیر علوم تحقیقات و فناوری
7) وزیر یا نماینده ی وزیر آموزش و پرورش
8) فرمانده نیروی انتظامی
9) یک نفر خبره در فناوری اطلاعات و ارتباطات به انتخاب کمیسیون صنایع و معادن مجلس
10) یک نفر از نمایندگان عضو کمیسیون قضائی و حقوقی به انتخاب این کمیسیون
11) رئیس سازمان تبلیغات اسلامی
12) رئیس سازمان صدا و سیما
13) نماینده دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی