جناب آقای روحانی رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران در جلسه هیات دولت مورخه 4/10/92 گفت:


که برخی هنوزپیام مردم درحماسه انتخابات24 خردادرامبنی براینکه مطالبه جدی آنهاازهمه مسوولان ونهادهای سیاسی واجتماعی وبه ویژه بخشهای تبلیغی واطلاع رسانی،اخلاقوراستگوییاست نشنیده اند.
آقای روحانی همانطور که بارها گفته اید باید به مردم اجازه نقد داد اینجانب به عنوان یک شهروند نیازمند راهنمایی شما هستم لذا از رئیس جمهورکشورم سئوالاتی دارم که به شرح ذیل اعلام می نمایم انشاالله پاسخ سئوالاتم را از شما دریافت کنم.
1- بر اساس آمارهای منتشره در 24خرداد92شما با حدود %51 کل آرا و حدود %36 از آراء واجدین شرایط در دوره یازدهم رییس جمهور ایران اسلامی شدید؛ در حالی که در دوره دهم رییس جمهور دکتر احمدی نژاد با کسب حدود%62از کل آراء و حدود%53 از آراء واجدین شرایط رییس جمهور ایران اسلامی شدند. آیا شما همانگونه که انتخابات 24 خرداد را حماسه می دانید که حماسه سیاسی نیز هست؛ آیا برای انتخابات سال88 ریاست جمهوری با آن اختلاف فاحش نیز حماسه سیاسی قائل هستید؟
2- آقای روحانی شما که در تبلیغات انتخاباتی در شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی به حق خواستار شدید که اگر در صدا وسیما برعلیه کسی صحبتی شد صداوسیما از فردی که مورد انتقاد قرار گرفته دعوت به عمل آورد تا از خود دفاع کند. آیا شما که در گزارش یکصد روزه تان دولت سابق را به باد انتقاد گرفتید از صداوسیما خواستید که حداقل همان فرصت را به دولت سابق بدهد تا از خود دفاع کند؟
3- آقای رییس جمهورشما در تبلیغات انتخاباتی تان قول ادامه اقداماتی از قبیل مسکن مهرو..... را به مردم دادید آیا به وزرا خودهم گفتید ، من به مردم قول داده ام و این دولت راستگویان است و نباید بر خلاف قولهای انتخاباتی اش عمل کند؟
4- آقای رییس جمهور شما به وزیر خارجه تذکر دادید که اخلاق را در صفحه فیسبوک خود در رابطه با نظرات رییس جمهور سابق پیرامون هولوکاست که مورد تائید رهبرمعظم انقلاب نیز قرار گرفته رعایت کند؟
5- آقای رییس جمهور مطابق با آیه شریفه مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاء عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاء بَیْنَهُمْ آنچه در اعمالتان هویداست مهرورزی با غرب و خاطیان فتنه88 و صحبتهای مکرر از بخشش آنانست؛ اما تندی و دشمنی با رئیس جمهور سابق و طرفداران ایشان نشان از چیست؟
با ذکر ضرب المثل معروف که می گوید: حرمت امامزاده را متولی باید حفظ کند. از رییس جمهور ایران اسلامی ام می خواهم اخلاق و راستگویی را خود در قالب اعمال و رفتار به منصه ظهور بگذارند تا سایر دولتمردان و همکارانشان در قوه مجریه نیز خود را ملزم به رعایت اخلاق و راستگویی کنند زیرا الفاظ قادر به حماسه سازی نیستند.
سید حسن مدنی