فتنه 88 حداقل 10 سال پیشرفت کشور را با تأخیر مواجه کرد

دولت بهار: فتنه 88 یک بار دیگر غرب را در لجاجت با ایران امیدوار کرد و به موضع دهه 60 برگرداند تمرکز روی موضوعاتی چون حقوق بشر و تحریمهای همه جانبه اقتصادی بخشی از اقدامات غرب در همین راستاست.

 


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس یوم الله نهم‌دی که یادآوری‌اش کام دشمنان دیرینه ایران بزرگ را تلخ و جان دوستداران و دلبستگان انقلاب اسلامی در سراسر جهان را مسرور می‌کند بیش از آنچه تاکنون به آن پرداخته‌ایم شایسته تبیین و تحلیل است، دستور قرآنی «فذکرهم بأیام الله» تکلیف همه ما را در زنده نگه داشتن حافظه تاریخی امت و حفظ تجربیات گرانسنگ ملت در مسیر خویش به سوی کمال روشن می‌کند و یوم الله 9 دی از مصادیق بارز آن است.

بیماری فتنه 88 گذشت اما پادزهر آن در کالبد قویم جامعه دینی ایران باقی ماند، تهدید به فرصت تبدیل شد و تا مدت‌ها جمهوری اسلامی را بیمه کرد، در فتنه 88 بار دیگر آشکار شد که ولایت فقیه ضامن مبارزه با خودکامگی نخبگان و اشراف و مدافع حقوق الهی مردم در برابر زیاده خواهی مستکبران داخلی و خارجی است.

در فتنه 88 به روشنی اثبات شد که دشمنان ولایت فقیه همان متنفران از مردم ولایت مدارند و امامتی را که رهبری قیام‌الناس برای عدالت است و رضایت عامه مردم را از قربانی منافع گروه‌های خاص نمی‌کنند مهمترین مانع منافع ویژه خود می‌دانند. فتنه 88 در حالی به زباله دان تاریخ سپرده شد که نظام اسلامی هم ظرفیت‌های عظیم خود برای پرشورترین و وسیع ترین مشارکت عمومی در تعیین سرنوشت را در انتخابات دهم ریاست جمهوری به نمایش گذاشت و هم اقتدار مردمی‌اش برای حفظ اصول و دفع انواع و اقسام تهدیدهای سیاسی و اجتماعی را آشکار کرد.

بررسی پشت پرده فتنه 88 و ابعاد حماسه 9 دی، روند انحلال دو حزب مشارکت و مجاهدین از مهمترین موضوعاتی است که پیرامون آنها با محمود عباس‌زاده مشگینی مدیرکل سیاسی وزارت کشور در دولت نهم و دهم به گفت‌وگو نشستیم؛ وی همچنین دبیری کمیسیون ماده 10 احزاب را نیز در همان زمان بر عهده داشته است، آنچه می‌خوانید مشروح این گفت‌وگو است: