دولت بهار: رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه تولیدات رسانه‌های جهانی بر زندگی مردم بسیار موثر هستند، گفت: رسانه ملی علی رغم داشتن فعالیت‌هایی چشمگیر نباید در وضع فعلی متوقف شود.

 


به گزارش مهر، آیت الله محمد تقی مصباح یزدی، صبح شنبه در دیدار مدیران رادیو معارف با اشاره به این که در گذشته ترویج فرهنگ اسلامی از طریق روش های سنتی مانند مجالس وعظ، منابر و برخی نشریات دینی انجام می‌شد، گفت: در عصر اخیر این نقش مهم بر عهده رسانه ملی و برنامه سازان آن قرار گرفته است.

وی با اشاره به این که تولیدات رسانه‌های جهانی بر زندگی مردم بسیار موثر هستند، تاکید کرد: هیچ چیزی نمی‌تواند جایگزین نقش رسانه شود، لذا مسئولیت رسانه ملی بسیار سنگین است.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به دیدگاه حضرت امام(ره) قبل از انقلاب نسبت به جایگاه رادیو و تلویزیون، تصریح کرد: امام راحل قبل از انقلاب بارها اعلام کردند که مخالف تلویزیون نیستند، بلکه مخالف ابتذال در این رسانه هستند.

 
عضو خبرگان رهبری با اشاره به جایگاه رسانه ملی تصریح کرد: امروز نقشی که بر عهده رسانه ملی است هیچ جایگزینی ندارد و تحولات سیاسی تا حدود زیادی مرهون رسانه ملی است.

ایشان ادامه داد: بعد از انقلاب روز به روز نقش صدا و سیما چشمگیر شده است که البته همانطور که باید به نقش ایجابی و نقاط مثبت این رسانه توجه شود، باید از آسیب‌ها و نقاط ضعف آن نیز پرهیز کرد .
 
آیت الله مصباح یزدی با اشاره به این که مخاطبان رسانه ملی طیف زیادی از اقشار مردم هستند، افزود: رسانه ملی باید طوری برنامه سازی و مدیریت کند که ضمن رعایت مصالح مخاطبان، برنامه‌ها برای همه اقشار مفید واقع شود.

 

عضو خبرگان رهبری با اشاره به این که از ابتدای انقلاب فعالیت‌های خوبی در رسانه ملی انجام شده است، تصریح کرد: باید رسانه ملی در این حد متوقف نشود و تلاش بیشتری در قالب و محتوای برنامه‌ها انجام دهد.

 

رسالت رسانه‌ها

حجت الاسلام و المسلمین رجبی، قائم مقام موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) نیز در این دیدار در سخنانی گفت:‌ رسانه‌های ارزشی و دینی منطبق با موازین اسلام، ادامه دهنده و رسالت انبیاء هستند.

 

وی از رادیو معارف به عنوان یکی از مجموعه‌هایی که پیام های الهی را به مردم می‌رساند، یاد کرد و افزود:‌ تلاش این رسانه در راستای رساندن معارف ناب اهل بیت(ع) به جامعه است.

 

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد:‌ طبق بیان حضرت امام راحل، رادیو معارف یک دانشگاه برای دین پژوهان و طالبان معارف ناب اهل بیت علیهم السلام است.

 

راهبردهای رادیو معارف

مدیر رادیو معارف نیز در ابتدای این دیدار با اشاره به فعالیت ۱۵ ساله این رسانه، گفت: یکی از راهبردهای اصلی رادیو معارف، معرفی و شناساندن فعالیت نهادها، موسسات و مراکز پژوهشی حوزه علمیه است.

 

حجت الاسلام والمسلمین لطفی نیاسر همچنین با اشاره به این که حوزه‌های تخصصی در مباحث دینی دارای شاخه‌های مختلفی است، خواستار همکاری و تعامل بیشتر نهادهای تخصصی حوزوی برای رساندن پیام معارف ناب اسلامی به مخاطبان رادیو معارف شد.

 

در پایان این دیدار، تفاهم نامه همکاری رادیو معارف با موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) به امضاء طرفین رسید.