انتقاد شدید عضو کمیسیون امنیت ملی از گزارش تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی

دکتر احمد بخشایش اردستانی گفت: مردم تا شش ماه دیگر چراغ به دست به دنبال احمدی نژاد خواهند گشت.

احمدی نژاد در یکشنبه سیاه هزینه داد اما نگذاشت لاریجانی رییس جمهور شود.

 


دولت بهار/ گزارش تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تامین اجتماعی با واکنش های گسترده ای مواجه شده است. در این گزارش اتهاماتی به برخی مقامات دولت محمود احمدی نژاد و البته نزدیک به 40 نماینده مجلس نیز وارد شده است. احمد بخشایش اردستانی که عضو کمیسیون امنیت ملی است انتقاداتی نسبت به این گزارش دارد . این نماینده مجلس در گفتگویی که با خبرنگار پارلمانی آریا داشته انتقاداتش را نسبت به این گزارش مطرح کرده است.

احمد بخشایش،عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آریا گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی را انتقام از یکشنبه سیاه خواند و گفت:مبنای حقوقی گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی بسیار ضعیف است و از طرفی مبنای سیاسی آن بسیار قوی است.
وی افزود:این گزارش 84صفحه دارد که 4صفحه آن مربوط به دوران آقای مرتضوی است و 80صفحه آن مربوط به دوره گذشته است اما متاسفانه این 4صفحه بر 80صفحه توفق دارد و به صورت استاندارد نیز می باشد.
این نماینده مجلس تاکید کرد:استانداردهای دوگانه گزارش به این صورت است کسانی که وابسته به آقای مرتضوی بودند تمام و کمال نام آنها قید شده اما اسامی کسانی که وابسته به مدیرعامل های قبلی بودند با حروف ریز(م-ص-ی -ا)ذکر شده است که این دوگانه برخورد کردن است.
وی ادامه داد:از سوی دیگر گفته می شد از آنجایی که رای دیوان عدالت اداری درمورد آقای مرتضوی اجرا نشده است بنابراین تصرف ایشان غیرقانونی است در حالی که  بنده به عنوان یک نماینده معتقدم دیوان عدالت اداری باید بتواند رای خود را تنفیذ کند.
بخشایش افزود:می گویند آقای مرتضوی رشته حقوق خوانده بنابراین نمی توانسته رییس سازمان تامین اجتماعی شود این در حالی است که نفر بعدی با وجود آنکه ادبیات فارسی خوانده اند ریاست این سازمان را برعهده گرفته است ، سوال اینجاست که رشته حقوق بالاتر است یا ادبیات فارسی؟همچنین باید یادآور شوم که آقای مرتضوی بعد از رای دیوان از پست رسمی خود استعفا داد اما آقای عباسی ایشان را سرپرست قرار داد که این سمت ایشان را از قیود خارج می کند و می تواند تا شش ماه سرپرست باشد که بعد از آن هم به  دولت جدید متصل شد.
وی گفت:بنده متوجه شده ام در حالی که این گزارش مربوط به کل فعالیت سازمان تامین اجتماعی است اما یکی از بندهای مهم آن که مربوط به اتحادیه امکان است در گزارش قید نشده است .در سال 75 اتحادیه امکان که وابسته به خانه کارگر است 4میلیارد تومان بن از سازمان تامین اجتماعی دریافت کرده اما هنوز تسویه کرده اند و البته همانطور که گفتم در گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی به این موضوع اشاره ای هم نشده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت:من مطلعم نمایندگان مجلس هشتم که اسامی آنها در دست بنده می باشد از سازمان تامین اجتماعی بن دریافت کرده اند در حالی که آقای حافظی به آن نمایندگان تعهدی نداده بود که ما به شما بن می دهیم اما اسامی شما را ذکر نمی کنیم !البته بن های 400هزار تومان، 1یا 3میلیون تومان هیچ دردی از نمایندگان دوا نمی کند زیرا مردم به آنها مراجعه می کنند و نمایندگان باید پاسخگو به نیازمندان باشند.
وی تصریح کرد:روشی که در گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی آمده طوری مطلب را پررنگ می کند که همه دزد هستند. باید یادورآور شوم نه تنها 37نماینده بن دریافت نکرده اند بلکه 100نماینده بن گرفته اند البته بنده بنی دریافت نکرده ام اما وقتی گفته می شود 37نماینده بن گرفته اند طوری نشان داده می شود که شامل حال همه نمایندگان می شود.
نماینده مردم اصفهان گفت: این گزارش فقط سیاسی بود برای انتقام گیری از یکشنبه سیاه .همان روزی که باعث شد مرتضوی به عنوان یک طرف ماجرا به زندان برده شد و البته همان شب به دستور مقامات آزاد می شود ،اما حالا می خواهند چهره مبهمی از مرتضوی نشان دهند. گردش مالی که انجام گرفته به معنای انجام فعالیت است اگرچه اینگونه نشده است در ماجرای بابک زنجانی هم که اینهمه سر و صدا به راه انداختند به هیچ وجه کاری انجام نگرفته و قرادادی رد و بدل نشده است البته رفتند که کار انجام دهند اما به دلیل تحریم و مسائل دیگر کاری انجام نشد لذا این سوال مطرح است اتفاقی که نیفتاده آیا باید کسی مجرم شناخته شود؟
وی ادامه داد:در گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی از دادن بن به رحیمی معاون اول احمدی نژاد صحبت شده است آیا معاون اول رییس جمهور باید دست خالی اینطرف و آن طرف برود و چیزی به مردم ندهد ما خودمان نماینده ایم. مردم با مراجعه به ما وام، شغل و پول جیبی می خواهند اینها از طریق همین بن ها تامین می شود البته بنده نمی خواهم دفاع کنم اما معتقدم استناد اصلی این تحقیق و تفحص سیاسی بوده است .
این نماینده مجلس با تاکید بر شفاف سازی موضوع گفت:باید اسامی 37نماینده ذکر شود .هرچند این روش برخورد را بنده شفاف سازی نمی دانم و معتقدم هدف از این گزارش تخریب و سیاه نمایی دولت احمدی نژاد بوده زیرا باید فرصت دفاع را به مرتضوی  می دادند.
وی  تاکید کرد: بنده تحقیق کرده ام و می دانم در زمان آقای احمدی نژاد روزی 1350نفر به نهاد ریاست جمهوری برای گرفتن پول و کمک مراجعه می کردند در واقع مردم از دولت احمدی نژاد انتظار داشتند اما در حال حاضر شاید 100نفر هم به نهاد ریاست جمهوری مراجعه نکنند زیرا این دولت ژنرالی است و به مردم توجهی ندارد .درواقع دولت روحانی ، دولت سالمندان،پیرمردها و ژنرال هاست بنابراین مردم از آن انتظاری ندارند!
بخشایش با اشاره یکشنبه سیاه گفت: احمدی نژاد در یکشنبه سیاه هزینه داد اما نگذاشت لاریجانی رییس جمهور شود.البته احمدی نژاد هم در اواخر دولتش اشتباهاتی داشت و آن هم ذوب شدن در مشایی بود. هرچند فکر می کنم مردم تا شش ماه دیگر چراغ به دست به دنبال احمدی نژاد خواهند گشت زیرا فضای ایجاده شده سفره های مردم را رنگین نخواهد کرد.