وقتی لبخند مجریان سیما با راستگویی شیخ خشکید!

دولت بهار: نوبت راستگویی‌های آقای رئیس جمهور به خود صدا و سیما رسید! و آقای رئیس جمهور در اظهار نظری کاملا منطبق با واقعیت گفتند که صدا و سیما برخلاف دولتهای گذشته برخوردی که با این دولت داشته مناسب نبوده و مانند سال آخر دولتهای دیگر بوده و این منظور را به مخاطب رساند که صدا و سیما دراین مدت فقط دولت را تخریب کرده است!


محمد جوادی/ انتظار می‌رفت دیشب رئیس جمهور روحانی، به تشریح برنامه دولت در صد روز اول بپردازد، اما بینندگان در کمال تعجب شاهد آن بودند آقای روحانی، بجای تشریح برنامه‌های خود، شروع به تخریب فعالیت‌های دولت گذشته کرد و طبق روال مجریان صدا و سیما که اینبار با یک تیم سه‌نفره حاضر بودند، به خنده‌های همراه با حرکات چشم و ابروی منحصر به فرد در تایید سخنان تخریبی آقای روحانی پرداختند و به خیال خود سیاست آقای رئیس سازمان در جهت حمایت بی‌دریغ از دولت جدید را اجرایی کردند... تا جایی که...
نوبت راستگویی‌های آقای رئیس جمهور به خود صدا و سیما رسید! و آقای رئیس جمهور در اظهار نظری کاملا منطبق با واقعیت گفتند که صدا و سیما برخلاف دولتهای گذشته برخوردی که با این دولت داشته مناسب نبوده و مانند سال آخر دولتهای دیگر بوده و این منظور را به مخاطب رساند که صدا و سیما دراین مدت فقط دولت را تخریب کرده است! با گفتن این حرف بینندگان تلویزیونی شاهد آن بودند که خنده‌های مکرر سه مجری سیما، ناگهان خشکید و هر سه با دهان باز ساکت شدند. خصوصا مجری محمود احمدی که با شنیدن این جمله از آقای رئیس جمهور به یکباره کیش و مات شد و از آن لحظه تا آخر مصاحبه همانند سپانلو مجری خانم مصاحبه دیشب، سخنی نگفت و ازاینجا تنها کسی که تا آخر مصاحبه با رئیس جمهور صحبت می‌کند شهیدی فر می‌باشد.
اگر دقت می‌کردید محمود احمدی که از ابتدای این دولت هر هفته در برنامه شب آفتابی میزبان یکی از وزرای روحانی بوده و برای آنها انصافا سنگ تمام گذاشت، چنان مبهوت این صحبت آقای رئیس جمهور شد که ترجیه داد تا آخر مصاحبه به سکوت خود ادامه دهد. شاید رئیس‌جمهور روحانی سال گذشته حجم تخریبهای صدا و سیما علیه دولت احمدی‌نژاد را ندیده باشد و مشغول تماشای سایر شبکه‌های تلویزیونی بوده باشد ولی محمود احمدی خود از نزدیک شاهد سیاست گذشته و حال صدا و سیما در برخورد با دو دولت بوده است و خدمات بی‌شائبه ضرغامی به دولت تدبیر و امید را که حتی برای اولین بار منجر به پخش یک مستند کاملاً سفارشی قبل از همین مصاحبه برای شخص آقای روحانی شد، از نزدیک لمس کرده است.
به هرحال بینندگان دیشب از آقای رئیس جمهور فقط تخریب دولت قبل را شنیدند و تنها چیز دیگری که از فعالیتهای دولت جدید شنیدند این بود که تورم در این صد روز اول رقمی معادل 43 درصد در ماه اول داشته و با تلاش دولت به 36 درصد در ماه دوم رسیده. این یعنی متوسط تورم این صد روز چیزی حدود 40 درصد بوده که واقعا شاهکاری بزرگ است.
بییندگان همچنین متوجه شدند که تمام کارهای خوب، مثل ساخت مسکن مهر، هدفمندی یارانه‌ها، سفرهای استانی و ... بد است و همه کارهای بد مثل قطع‌کردن یارانه، ادامه ندادن ساخت مسکن مهر و عدم رسیدگی به مشکلات استانها بخاطر عدم ایجاد تعهد برای دولت خوب است!
اینکه دولت برود به استانها و برای رفع مشکلات آنها تعهدی بدهد این بد است. بهتر است نرود و تعهدی هم ندهد تا مشکلات بودجه‌ای نداشته باشد. یعنی بهتر است مردم در شهرها با مشکلات خود دست و پنجه نرم کنند تا کشوری که به قول خود آقای روحانی دارای بالاترین ذخایر نفت و گاز و معادن می‌باشد، کسری بودجه نداشته باشد.
سوال اینجاست که بهتر نبود این دولت از ابتدا وارد صحنه انتخابات نمی‌شد تا کلا هیچ تعهدی را قبول نمی‌کرد؟ هنر دولت این است که به مشکلات مردم رسیدگی کند و برای محل هزینه‌های آن چاره‌ای بیاندیشد.
به هر حال ما منتظر می‌مانیم ببینیم این دولت تا کی می‌تواند مشکلات خود را به دولت قبل نسبت دهد و با این روش خود را تبرئه نماید. دیشب روحانی از وحدت و همدلی همه مسئولین سخن به میان آورد چیزی که انگار فقط مخصوص این دوره است و در دوره‌های قبلی لازم نبود.

http://http://dolatebahar.com/