احمدی نژاد دیگر صلاحیت ندارد و از او حمایت نمی کنیم!

 

 

شیخ احمدی نژاد دیگر صلاحیت ندارد و از او حمایت نمی کنیم!محمد ناصر سقای بی ریا در پاسخ به سئوال خبرنگار میزان مبنی بر اینکه اگر آقای احمدی نژاد بخواهد مجدداً فعالیت سیاسی بکند و کاندیدا شود، آیا جبهه پایداری بازهم از وی حمایت خواهد کرد یا خیر؟ گفت: آقای احمدی نژاد دیگر صلاحیت ندارد، بنابراین جبهه از وی هیچ حمایتی نمی کند.

 


سخنگوی جبهه پایداری گفت: احتمال دارد با دیگر اصولگرایان لیست مشترک بدهیم و تلاشمان این است که به سمت وحدت رفته و مشترکات را به هم نزدیک‌تر کنیم.
 به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری میزان، شیخ محمد ناصر سقای بی ریا  صبح امروز (دوشنبه) در یک نشست خبری در پاسخ به سئوال خبرنگار میزان مبنی بر اینکه اگر آقای احمدی نژاد بخواهد مجدداً فعالیت سیاسی بکند و کاندیدا شود، آیا جبهه پایداری بازهم از وی حمایت خواهد کرد یا خیر؟ گفت: آقای احمدی نژاد دیگر صلاحیت ندارد، بنابراین جبهه از وی هیچ حمایتی نمی کند.

وی در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار میزان مبنی بر اینکه آیا احتمال دارد برای دهمین دوره انتخابات مجلس با سایر احزاب و گروه های اصولگرا لیست مشترک بدهید؟ افزود: بله، ما تلاش مان این است که به سمت وحدت برویم و اشتراکات را به هم نزدیک تر کنیم. اگر درصدی هم در این زمینه موفق باشیم، این وحدت شکل خواهد گرفت.

سخنگوی جبهه پایداری در مورد نگاه جبهه متبوعش به فراکسیون رهروان مجلس نیز  تصریح کرد: ما قبلا این را گفته ایم که گروه های مختلفی که ما آنها را اصولگرا می دانیم همچون دایره ای متحد المرکز هستند، بنابراین برخی ازاین گروه ها شعاعی نزدیکتر به مرکز و برخی دیگر دورتر هستند و برخی دیگر نیز عملکردشان به گونه ای است که حالت مرزی پیدا می کند.
وی در مورد حمایت جبهه پایداری از دولت احمدی نژاد گفت : ما انکار نمی کنیم که از دولت احمدی نژاد حمایت کردیم اما در برخی موارد نیز انتقاد داشتیم و مستندات آن نیز موجود است اینکه شما بگویید تمام قد از آقای احمدی نژآد حمایت کردید با چوب راندن مسائل مختلف است.
سخنگوی جبهه پایداری تاکید کرد: آن گفتمانی که در دولت نهم و دهم مطرح شد همان گفتمانی بود که از سوی مقام معظم رهبری ارائه شده بود و مردم به مصداق آن رای داده بودند. بنده زمانی که مشاور دولت بودم نیز همواره بر این نکته تاکید داشتم که رویکرد پیشرفت و عدالت از سوی مقام معظم رهبری تاکید شده است که راه اصلی انقلاب و شرافت نظام و کشور را مشخص می کند.

به گفته سقای بی ریا اعضای جبهه پایداری که برخی از آنان نیز در دولت نهم و دهم حضور داشتند همواره در مسائلی که در آن دولت رخ داد برای انتقاد پیش قدم بودند و آن موارد مباحثی بود که با گفتمان امام و رهبری همخوانی نداشت که می توان به مکتب ایرانی اشاره کرد.

سقای بی ریا به یکشنبه سیاه مجلس نیز اشاره و خاطر نشان کرد: ما نسبت به درگیری هایی که در مجلس پیش آمد مواضع مان روشن بود و همچون مقام معظم رهبری آن اتفاقات را محکوم کرده و می کنیم؛ بعضی ها می خواهند دو قطبی احمدی نژاد و طرفداران و دولت یازدهم ایجاد کنند.

وی ادامه داد: شخصی در یک زمانی ویژگی هایی را داشت اما عوض شد و نتوانست آن را ادامه دهد بنابراین همچون پرچم داری می ماند که پرچم را زمین می اندازد پس باید به شخص دیگری داد تا همان اهداف را پیگیری کند.

سخنگوی جبهه پایداری بااشاره به اظهارات رئیس جمهور مبنی بر اینکه ولله بلله و تلا سال 84 تا 92 تکرار نخواهد شد گفت: اینکه بعضی از مسئولان با پرچم های جلاله می گویند که دیگر آن دوران تکرار نمی شود منظورشان دقیقا چیست؟ آیا منظورشان گفتمان مقاومت، امام و رهبری است؛ گفتمان مقاومت از بین رفتنی نیست و ما معتقدیم تامین دنیا و آخرت مان در همین مسیر است.
سقای بی ریا با تاکید بر اینکه ما در مورد شخص گفتگو نمی کنیم گفت: افراد در معرض تغییر هستند و ممکن است نتوانند مسیری را ارائه دهند اما گفتمان پیشرفت و عدالت زنده است و ما طرفدار آن هستیم.

وی شکل گیری یکشنبه سیاه مجلس را اتهامات بدون مدرک و دلیل دانست که باید از راه قانونی پیگیری می شد و به گفته وی امروز نیزاز زبان برخی از مقامات بلندپایه همان ادبیات و رویه تکرار می شود.

وی در مصداق ادعای خود به طرح بورسیه های غیرقانونی توسط دولت اشاره و خاطر نشان کرد: خود آقای فرجی دانا در مجلس گفتند که من معتقد نیستم فقط مشکل مربوط به دولت دهم و نهم است بلکه سال ها پیش نیز بر می گردد برخی از نمایندگان نیز پیشنهاد کمیته تحقیق در مورد بورسیه در کل دوران ها را داده اند؛ بنابراین چنین ادعایی از لحاظ حقوقی تبعات دارد. این که ما بگوییم این کارها در دولت دهم اتفاق افتاد و بدون مدرک طرح موضوع کنیم صحیح نیست.

سقای بی ریا در مورد گشت ارشاد موتوری حزب الله نیز اظهار کرد: وظیفه نیروی انتظامی در همه جای دنیا برقراری قانون است. یعنی اگر کسی در جامعه تخلفی کند نیروی انتظامی وظیفه پیگیری دارد.

وی ادامه داد: گشت ارشاد موتوری طرحی است که داده شده و هنوز در دست بررسی است.
مشاور امور روحانیت رئیس جمهور دولت نهم یادآور شد: نیروی انتظامی مسئول اجرای قانون است و مسئول است تا نظم را در جامعه ایجاد کند، ولی این نظم را باید از طریق راه‌های درست و معقول برقرار کنند و البته ممکن است در برخی از طرح‌ها اشکالاتی نیز وجود داشته باشد.
سقای بی‌ریا در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چندی پیش یکی از اعضای جامعه روحانیت مبارز از تمایل این تشکل برای نزدیکی و پیوستن به جبهه پایداری خبر داده بود آیا برنامه‌ای از سوی جبهه پایداری برای پیوستن به جامعه روحانیت یا پیوستن جامعه روحانیت به تشکل شما وجود دارد، عنوان کرد: روندی در برخی از موارد وجود دارد که افراد را از جبهه پایداری بترسانند و بگویند جبهه پایداری خط قرمز است و هیچ فردی نباید نزدیکش شود.
سخنگوی جبهه پایداری با تاکید بر اینکه میان ما و برخی از بزرگان قرابت‌های نزدیکی وجوددارد، ابراز داشت: وقتی که آیت الله مهدوی کنی سالم بودند و آن مسئله برایشان رخ نداده بود یک ماه قبل از آن دبیر کل ما با ایشان دیدار داشتند و حضرت آیت‌الله از دیدار با ما استقبال کردند که این مساله را می‌توانید از اعضای دفتر ایشان هم بپرسید.
وی تاکید کرد: جبهه پایداری یک تابو نیست که فردی به آن نزدیک نشود و گویا برخی‌ها هم میخواهند ما را خط قرمز نظام معرفی کنند.
سخنگوی جبهه پایداری با بیان اینکه نه ما و نه جبهه پایداری برنامه‌ای برای ادغام و یکی شدن با جامعه روحانیت نداریم، گفت: در جامعه کسانی هستند که چنین مباحثی را مطرح می‌کنند و این بیشتر برای تدافع ایجاد کردن است و این مسائل نیز هیچ اساسی ندارد.
وی اضافه کرد: مساله جبهه پایداری بیشتر وجهه گفتمانی دارد و هر کس که دلش برای انقلاب و اسلام می‌سوزد به جبهه پایداری گرایشاتی دارد.
سقای بی‌ریا درباره برنامه این گروه سیاسی در خصوص انتخابات آتی مجلس اظهار داشت: 18 ماه به زمان برگزاری انتخابات مجلس فرصت داریم و معتقدیم نباید زودهنگام به سمت انتخابات برویم چون موجب می‌شود برخی از کارها و امور کشور مختل و روی زمین بماند. بنابراین همانطور که مقام معظم رهبری تاکید داشتند، نباید زودهنگام وارد عرصه انتخابات شد.
وی با بیان اینکه برنامه ما این است که افراد صالح وارد مجلس شورای اسلامی آینده شوند، تاکید کرد: این افراد لزوما عضو جبهه پایداری نیستند و تاکید ما بر افراد صالح است و این رویکرد ماست.
سخنگوی جبهه پایداری ادامه داد: خواسته ما این است که نسلی را تربیت کنیم که مسائل مدیریتی را بر اساس شئون اسلامی و با رعایت تقوا و سلامت نفس دنبال کنند و نه اینکه به دنبال منافع شخصی و گروهی خود باشند.

 

 

.یاران باران : نمیدونستم شیخ محمد ناصر امام زمانه و جبهه پایداری نماینده امام زمان ....