چگونه بی‌قرار باشم

مگر قرار نبود…
چگونه دست دلم را بگیرم
و در کنار دلتنگی‌هایم
قدم بزنم در این خیابان
که پر از چراغ و چشمک ماشین‌هاست
نه آقایان!  مسیر من با شما یکی نیست
از سرعت خود نکاهید
من آداب دلبری نمی‌دانم
کرشمه بلد نیستم
من تنها مادری نگرانم
مادری نگران برای دخترم
مادری نگران برای مادرم
مادری نگران برای تو که سرفه می‌کردی
و صدایت  گرفته به گوش می‌رسید…

مادران  دیروز  :

از دیرباز حجاب به عنوان یکی از اصلی ترین نماد های دینداری و مسلمانی به حساب میآمد.حتی زمانی که دستور کشف حجاب صادر شد .بسیاری از خانواده ها ممانعت ازورود و ادامه تحصیل دختران خود به جامعه کردند تا ثابت کنند که حکومت تنها بر نوع زندگی و سیاست و برخی مسائل اجتماعی و اقتصادی آنها حکم رانی میکند نه بر اعتقاداتشان.
و همین مادران سرزمین ما بودنند که نتوانستند ننگ بی حیایی و بی حجابی  را پذیرند و در برابر زورگویان قد علم کردند.

مادران قدیم

با پیروزی انقلاب اسلامی دین داری در حکومت شعار مردم بود.توقع از نظام بیش از گذشته شد.ولی امروز بیش از چند دهه از این انقلاب میگذرد و وضعیت کنونی حجاب زنان با نگاه های متفاوتی تعریف می شود.اما براستی رعایت حجاب برای جامعه که خون شهیدان زیادی را برای این راه از دست داده است امری غیر واقع است.آیا زنان سرزمین ما که دیروز دغدغه اصلی شان رعایت دین و دینداری بود و در برابر بی حجابی ایستادنند امروز چرا اینگونه دستاویز هوس های شده اند که برای رسیدن به اهدافشان این بی حجابی را رقم می زنند.

حجاب و حیا دختر دیروز کجا ؟! و حیا دختر امروز کجا؟!

مادر در جنگ

مادران امروز !!

آیا برایمان این مادران نا آشنا نیستند!

زن مسلمان ایرانی که همواره مفتخر به داشتن حجاب برتر بوده است. حجاب از آن رو واجب شد که زن بتواند در اجتماع آزادانه و آسوده حاضر شود و برخلاف آنچه غافلان و مغرضان می گویند، حجاب، وسیله نگه داشتن زن ها در پستوی خانه ها نیست. امروزه زنان محجبه ایرانى، در تمام عرصه ها به موفقیت های بزرگی دست می یابند .
درست است که بسیاری از این ها بی حجابی نیست، ولی بدحجابی هم کمتر از بی حجابی نیست !

مادران فردا !!!
متاسفانه در جامعه کنونی ما در میان جوانان و نوجوانان و برخی از بزرگترها به فرم و پوششی برمی خوریم که حتی در خود اروپا و آمریکا نیز پوششی زننده محسوب می شود و این نوع پوشش به گروههای پست و منزوی جامعه غرب تعلق دارد که متاسفانه برخی جوانان ما از طریق کانال های ماهواره ای الگوهای خود را انتخاب می کنند، الگوهایی که با دین و فرهنگ و عرف جامعه ما فاصله بسیار دارد.

ای مادر!
آیا پوشش امروز دختر تو ،نشان دهنده آینده فردای او نیست!؟

ما به کجا میخواهیم برویم!؟

چرا دیگر مادران این سرزمین به دخترانشان حجب و حیا فاطمه (س) را یاد نمیدهند که در مقابل افراد نابینا هم بی مبالاتی نداشتند، مرد نابینایی وارد منزل ایشان شد. حضرت برخاستند و به اتاق دیگر رفتند. پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند: دخترم! این مرد نابیناست.
حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) فرمودند: پدر اگر چه او مرا نمی بیند، ولی من که او را می بینم و او بوی من را استشمام می کند….

مادران فردا

 

S  M  S  :  ۳۰۰۰ ۲۸ ۲۸ ۳۸                      E – mail  :    info@javanenghelabi.ir

 

بـرای مشـاهده بقیـه خاطــرات بر روی مستطیــل زیر کلیک کنید :

javanenghelabi - banovan

 

بـرای مشــاهده بهترین ، جــذاب ترین و پربحـث ترین خـاطرات بر روی مستطیــل زیر کلیک کنید : 

javanenghelabi - khaterat 23

در پایان از کلیه دوستان و خوانندگان عزیز تقاضا داریم که حتما نظرات خود را درباره این خاطره بیان کنند

درضمن بازهم از کلیه بانوان عزیز تقاضا داریم که خاطرات چادری شدن یا چادری نشدن خودشان را بصورت ایمیل یا کامنت همراه با نام کوچکشان و نام شهرشان و درصورت وجود نام وبلاگ شان برای ما ارسال کنند تا منتشر کنیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر  بر روی عکس زیر کلیک کنید :

javanenghelabi - ba hejab 15