روزی که حضـرت زهـرا سـلام الله علیهــا حجـاب را به دختـری هدیـه کـردند…

زهـــرا از کـرمانشــاه (خـانوم مدیر یـک مدرســه) شماره مطلـب منتشـر شــده در طـرح فراخــوان حجاب بانوان ایرانی : 20


 


با سلام وعرض ادب

با تأسف فراوان بی حجابی تو جامعه ما قالب شده زیاد هم نمی شه کاری کرد .
حتی درد آنجاست که دختران خانواده های ارزشی و متدین هم….
یواش یواش روسری نازک وکوچک روی سرشان را عقب می برند تا در جمع دوستانشان کم نیاورند و به بی کلاسی متهم نشوند .
صدا وسیمای ما هم تو فیلمهایش زن های چادری آدمهای قدیمی و کم سواد وقشر ضعیف ….. هستند .
امسال یک دختر دانشجویی
برای گذراندن یکی دو ماه دوره کارورزی که بعدا بتواند معلــم شود با معـرفی نامه آموزش و پرورش پیشـم آمــد که بتـواند در مدرسـه ما با مشـاهده کار ما تجربه کسب نماید. وضعیت پوششش قابل تحـمل نبــود. دوستانه تذکر دادیم با این پوشش نمی تواند در مدرسه حضور داشته باشد. ایشان خیلی راحت گفــت من همه جا در دانشگاه وکلاس و با همین وضعیت هستم و کسی هم از من ایراد نگرفته است…!!

ایشان از طرفی معرفی نامه آورده بود و از طرفی رفتن ایشان به میان دانش آموزان به عنوان یک دانشجــو معلم همـه زحمات مارو بر باد می داد. چند روزی او رو تو دفتر کنــار خودم نگه داشتم سعی می کردیم با صحبـت های غیـر مستقیم نقـش الـگوی کسی را که می خواهد معلم شود به او حالی کنیم. از همکاران خواستم به طور غیر مستقیم به او توضیح دهند. یک کمی پوششش را تغییر داد. تا اینکه روز میلاد مبارک حضرت زهرا (س) فرا رسید برنامه ی زیبایی رو به این مناسبت تدارک دیده بودیم از یک مداح هم دعوت گرفته بودیم
با هزینه یکی از همکاران خیــر قرار شد از بچه ها هم پذیرایی شود .از مداح خواستم در مورد حجاب و نقش الگوی حضرت زهرا کمی حرف بزند .این دانشجوی بد حجاب هم حضور داشت …

چادر

اشعار زیبایی در مدح حضرت زهرا (س)  و حجاب ایشان خوانده شد. چند تا از همکارا هم در خصوص حضرت زهرا (س) مطالبی گفتند.
یه دفعه دیدم دختره ی دانشجو مقنه اش رو درست می کنه تا موهاش پیدا نشه ، چیزی نگفتم روز بعد دیدم مانتو مناسب تری پوشیده است.

ای کاش همه دخترا و زن های ما حضرت زهرا رو بشناسند.متأسفانه به نقش الگوی حضرت زهرا توجه نمی شود .الگوهای مارو ماهواره معرفی می نماید .

 

S  M  S  :  ۳۰۰۰ ۲۸ ۲۸ ۳۸                      E – mail  :    info@javanenghelabi.ir