۱۳۹۳/۳/۱
 -
۱۶:۲۵
 |
گروه :
سیاسی
 -
حوزه و دانشگاه
 |
 |
منبع :
نسیم
 |
جغرافیا :
ایران - تهران


مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهرقدس خطاب به هاشمی: می‌خواستید ملک خدا را وقف کنید؟ / هادی حفیظی در پاسخ به اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی درخصوص دانشگاه آزاد طی نامه سرگشاده‌ای نوشت: دانشجویان پول‌هایی که سال ۸۸ از این دانشگاه به فتنه کمک شد را به خدا واگذار می‌کنند

به گزارش «نسیم» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی، هادی حفیظی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرقدس، در پاسخ به اظهارات اخیر آقای هاشمی رفسنجانی درخصوص دانشگاه آزاد نامه سرگشاده ای را منتشر نمود که متن کامل آن به شرح ذیل است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم

 جناب آقای هاشمی

 به رسم ادب سلام علیکم؛
 صحبت های شما در مراسم سالروز تأسیس دانشگاه آزاد، ما را به یاد سال 88 انداخت که چگونه به تعبیر شما این «ملک خدا» با سوء استفاده از پول و امکانات بیت المال، تمام قد در آشوب علیه نظام اسلامی و دامن زدن به فتنه استفاده شد.
جالب است که پول خانواده هایی که با هزار زحمت، شهریه تحصیلی فرزندشان را تهیه می نمایند صرف رقابت بر سر قدرت و حفظ منافع گروهی می شود و متاسفانه ارائه حداقلی خدمات، اینگونه برای دانشجویان، بزرگ جلوه داده می شود در حالی که حق آنها، بیش از اینست.
آقای هاشمی قطعاً دانشجویان پول هایی که سال 88 از این دانشگاه به ایجاد فتنه کمک شد را به خدا واگذار خواهند نمود ، البته نه خدایی که ملک مطلقش دانشگاه آزاد است. سوال اینجاست که چرا دست اندازی اموال این دانشگاه و به تعبیر جنابعالی «ملک خدا» در اختیار عده ای معدود است؟ و چرا می خواستید ملک خدا را وقف کنید؟! شاید از طرف مالک، وکالت بلاعزل دارید!
آیا خدا هم درباره دانشگاه آزاد همین نظر را داشت؟ دانشگاهی که پوششی برای انجام فعالیت های سیاسی و اقتصادی آن هم جهت تامین منافع اقلیتی باشد؟!
دانشگاه آزادی که عملکردش برآمده از تفکرات امپریالیستی و سرمایه داری برخی مسئولین آن است، سنخیتی با اسلام نخواهد داشت.
مانع ایجاد کردن در راستای تحقیق و تفحص از این دانشگاه باعث بسی تامل است. شاید ترس از رفتن آبروی خدا دارید!
متاسفانه با تغییر روند مسئولیتهای این دانشگاه شاهد حذف اسلامیت نیم بند این دانشگاه نیز بوده ایم. ملکی که دین خدایش را نفی می کند.
دانشگاهی که در آن به ارزش های اسلامی کمترین توجه می شود چگونه می تواند پسوند اسلامی داشته باشد؟
قرار بود هدف، علم پروری باشد و برای بهبود فضای علمی و هویت اعتقادی جوانان تلاش شود. آیا در دانشگاه آزاد این ها محقق شده؟
آقای هاشمی! اندکی به خود مراجعه کنید و اندیشه های امام راحل را نه در توهم خاطرات بلکه در فرمایشات آن بزرگوار در صحیفه نور بازخوانی نموده و در این ایام پیری که مرگ، بیش از سایر ایام در کمین است سرلوحه افعال و گفتار خود قرار دهید تا مبادا خدایی ناکرده خسران آخرت نصیبتان شود.

  • والسلام علی من اتبع الهدی
  •  
  • دولت بهار